Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

338 0
Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Merhaba Güzel Dostlarım,

Yeni annelerin şüphesiz en çok sorduğu soru ” Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?” sorusudur.  Ben sizin için araştırdım ve kendimce birkaç cevap buldum şimdi sizinle paylaşıyorum.

Yeni Bebek Kıyafetleri Yıkanmalı mı?

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Yeni doğacak bebeğinizin vücudu çok hassastır ve yeni dünya için hazırlıklı değildir bu yüzden ona aldığımız ve hediye gelen her şeyi öncesinde yıkamalıyız. İlk yıkamaya deterjan koymanıza gerek yoktur. Çünkü hiç kullanılmadıkları için zaten lekeleri de yoktur. Ben sadece kıyafetleri değil eline değme ihtimali olan her şeyi yıkadım. Size de tavsiyem bu şekilde olacaktır.

Bebek Kıyafetleri Hangi Deterjanla Yıkanmalı?

Bunun tabii net bir cevabı olamaz. Herkesin tavsiye ettiği deterjan farklı oluyor. Ancak siz alacağınız deterjanın Paraben içermeyen ve dermatolojik testlerden geçmiş ürünler tercih etmelisiniz. Sanıyorum ki bu hepsinde olması gereken tek özellik. Ben Unı Bayb’nın Çamaşır yumuşatıcısını ve çamaşır deterjanını tercih ediyorum. Gayet memnunum ve size de tavsiye ederim.

Bebek Kıyafetleri Hangi Programda Yıkanmalı?

Yeni makinelerde bebek kıyafetleri yıkamak için ayrı ayarlar var. Direk deterjanlarını koyup başlatabiliyorsunuz. Bebek giysileri için ayarlı olmayanlar ise, tavsiyem 30 ile 60° arasında bir sıcaklıkla yıkanması olacaktır.

Dikkat edilmesi gerekenler;

• Bebeğimizin kıyafetlerini önceden etiketlerini kontrol edin. Bazı kıyafetlerin ısı farklı var ve eğer ısı fazla olursa kıyafet bozulabiliyor.
• Bebeğimizin kıyafetleri ebeveynlerinin kıyafetleri ile kesinle yıkamıyoruz.
• Özellikle bebeğinizin çoraplarını ve eldivenlerini (küçük olan her eşyasını) makinede kaybolmaması için, örgü torbası şeklinde olan torbalara koymanızı tavsiye ederim. Ya da kendinize eski kullanmadığınız bir perdeden poşet yapıp onu da kullanabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Not 1 :Aldığınız kıyafetlerin etiketlerini özellikle boyun kısmındakiler kesmeyi unutmayın hatta kıyafetlerdeki kurdele gibi süsleri de ya kesin ya da iğne ile sağlamlaştırın çünkü ileri aylarda onları yemeye çalışacak ve boğazına kaçma tehlikesi yaşayacaksınız aman dikkat.

Not 2: Bir ekleme yapmak istiyorum. Son dönemlerde bir sürü ürüne maalesef zam geldi. Tabii bu zamlardan bebek ürünleri de nasibini aldı. Eğer alacağınız deterjanın fiyatı size yüksek geliyorsa veya o kadar parayı gereksiz buluyorsanız eski yöntemlerden olan sabun rendelemek yöntemini deneyebilirsiniz ben denedim oldu. Yapmanız gereken adı bilinen yada bilinmeyen beyaz büyük banyo sabunu almak tanesi en yüksek 10 olacaktır. Tüm sabunları alıp rendeleyin ve bir poşete koyun her yıkamada bir çay bardağı kadar çamaşırların üzerine dökün ve her zaman ki derecenizde yıkayın. Al rendele ve makineye at yıka.


Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı? yazımı okudunuz. Aşağıdaki konularda ilgini çekebilir.

Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir

Bebeklerde Pamukçuk

Yeni Doğan Bebek Emzirme Sıklığı

Yeni Doğan Bebeğin Özellikleri


Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın