Hakkımda

Hakkımda
1991 yılında Gümüşhane’ de doğdum. 6 yaşıma geldiğimde ailem İstanbul’ a taşınma kararı aldı. Kilyos’ ta bir köy okulunda başladığım eğitim-öğrenim hayatıma, yine aynı şehirde ortaokulu, lisesi, üniversitesi devam ederek bugünlere geldim. Bugünlere geldim dediysem, bir çoğumuzun yaşadığı deneyimleri az buçuk farkla, iyisi-kötüsüyle kendimi bulmaya gayret ederek  kavruldum durdum.
         İstanbul Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü bitirmeye çeyrek kala ‘gerçek’ hayatla yavaş yavaş yüzleşmeye başlamıştım. Annemin ‘ güçlü bir kadın olabilmek için tahsilini tamamlamalı ve ardından çalışarak bunu taçlandırmalısın(!)’ sözleriyle büyüyen bir çocuk oldum ve eğitimim için daima daha fazlasını istedim.  Acilen üniversitede edindiğim teorik bilgileri uygulamaya dökmem gerekiyordu.
        Çoğu yeni mezun gibi bir çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak çalışmaya başladım. Çalışırken bir yandan ‘Hadi Nurşen bir gayret boş durmak yok.’  diyerek, Anadolu üniversitesi  İşletme bölümü ile lisansımı tamamladım. 2013’ te lisans mezuniyetimi alır almaz bir de terfi geldi mi? Artık ‘Eğitim Asistanı’ olarak çalışmaya başlayacaktım…
         Baban derseniz, sevgisini gösterebilen biri değildi hiçbir zaman ama bakışlarından anlardım beni ne çok sevdiğini, babamın göz bebeklerine yansıttığı sevgi sayesinde , beni seven adamı bakışlarından tanıdım ve sevgili eşimle evlendim. 2014’ te Atatürk Üniversitesi’ nde İş Sağlığı ve Güvenliği öğrenimime başladım. Hemen ardından bir sene sonra hoop bir terfi daha… Artık ‘ Eğitim Uzman Yardımcısı’ olmuştum bile.
         Bir süre bu pozisyonda çalıştıktan sonra kızım Nehir’ ime hamile olduğumu öğrendim. Bu esnada beklentilerim, hedeflerim iyice değişmeye başlamıştı. Tek odak noktam kızım oldu. Ona verebileceklerimin bir şirkete vereceklerimden çok daha değerli olduğunu düşünmeye başladığımda işten ayrılma kararını aldım. Doğumdan sonra, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ünvanını alarak mezun oldum.
         Hobilerim, hayattan aldığım zevk tamamen değişmeye başladı. Ahmet ümit’ in polisiye romanalarına olan merakım, Doğan Cüceoğlu anne-çocuk içerikli kitaplarına kaydı önce, film izlemeye ayırdığım saatler saksı bahçeciliğine kaydı sonra, sağlıklı beslenme, renkli mamalar, ev işleriyle ilgili her şeyi takip eder oldum. Diş çıkarma zamanı gelmeden diş çıkarmanın nasıl bir süreç olduğunu, ek gıdaya geçmeden ek gıdaya nasıl geçebileceğimizi öğrendim. Bu tecrübeleri yaşarken bir karar daha aldım… Tecrübelerimi birileriyle paylaşmam gerekiyordu. Umuyorum kendinizden bir şeyler bulabirsiniz ve faydalı olabilirim. Biz anneler, hep sevgiyle kalalım!

Kendini Geliştiren Anneler İçin Özel Bilgiler

Annelik, ömür boyu öğrenme sürecidir. Bebek, çocuk, ergen fark etmeksizin değişen ihtiyaç ve beklentilere odaklanan anneler kendilerini geliştirerek yavrularına daha faydalı olabilirler. Hamilelik dönemiyle başlayan endişeler ilk ağızdan alınan bilgiler, deneyimler ve tavsiyelerle giderilir. Annelerin merak ettikleri sorulara yanıt bulmalarını sağlayan hizmetler, dijital ortamda geniş kitlelere ulaşır.

Anne ve Bebeklere Dair

Bebeklerini büyütürken kendi sağlık, bakım ve kişisel ihtiyaçlarını ertelemek istemeyenler bu kategoride sunulan içeriklerle yaşam kaliteleri artırabilirler. Kız, erkek, ikiz veya üçüz bebek anneleri günlük hayatta karşılaştıkları sorunlarla mücadele ederken oturdukları yerden merak ettikleri soruların yanıtlarını bulabilirler.

  • Anne ve bebek
  • Yemek tarifleri
  • Saksı bahçeciliği
  • En-ler
  • Eğitim oyunları

Kategorilerinin her biri anne arşivleri içerisinde özenle seçilmiştir. Renkli görsellerle zenginleşen yazılar, yorum yapma özelliğiyle interaktif bir kullanım alanı sağlar.

Bebeklerin Temel ve Özel İhtiyaçları Nelerdir? Nasıl Karşılanır?

Bebeğini kucağına sağlıkla alan genç anneler, her gün yeni şeyler öğrenir. Bebekli evde ilk yardım konu başlıklarının anne ve baba tarafından bilinmesi ihtiyaç halinde can kurtarır. Ay ay bebek gelişimi, en popüler bebek isimleri ve bebeklere özel menü seçenekleri rutin beslenme alışkanlığının hareketlenmesi için idealdir.

Bebek gelişimine uygun olarak takip edilen öneriler eşliğinde sosyal anlamda zengin, gelişim açısından yeterli ve sağlık açısından kontrollü bebekler keyifli bir şekilde büyütülebilir. Annelik duygusunu en üst seviyede hisseden kadınlar tavsiyelere uyarak bebeklerini büyütürken kendilerini de ihmal etmek zorunda kalmazlar.

Günün En Özel Öğünü: Kahvaltı Seçenekleri

Zengin malzemeler eşliğinde hazırlanan kahvaltı menüleri özellikle gelişme çağındaki çocuklar için önemlidir.

Aylara özel olarak verilen tarifler;

  • Malzeme ihtiyacı
  • Yapım ve
  • Sunum şekilleriyle annelere örnek teşkil eder.

Çocukların sağlıklı beslenmelerinin yanı sıra kendi yeme alışkanlıklarını da geliştirebilmelerine yönelik içerikler, mutfakta geçen zamanın daha kaliteli hale gelmesine yardımcıdır.

Basit tavsiyeler; evdeki malzemelerin daha uzun süreyle ilk günkü tazeliklerini muhafaza ederek saklanması için verilir. İsraf kelimesinin yerini tutuma çevireceği öneriler sadece çocuklu aileleri değil herkesi ilgilendirir.

Stresten Uzak Durmanın Yolu: Bitkiler

Bebekler uyurken veya çocuklar okuldayken stresini atmak isteyen anneler, saksı bahçeciliğiyle uğraşabilirler. Mevsime uygun önerilerin yer aldığı içerikler; saksı seçimi, bakım önerileri ve saksıda yenebilir bitki yetiştiriciliği şeklinde zenginleştirilmiştir.

Sosyal Annelere Tavsiye En-Ler

Anneler ne kadar sosyal olursa bebekleri de o derece özgüvenli büyüyecektir. Hamilelik sürecinin ardından gelen mutlulukla bebek bakımı günün hemen her saatini meşgul eder. Kendine zaman ayırabilen anneler, bebekleri ve eşleriyle daha kaliteli zaman geçirebilirler.

Değişen hayatların keyif veren aktiviteler için yeterli olması, yetişkinlerin sağlığıyla doğrudan ilişkilidir. Gelişen teknolojilerden yardım alarak tüm dünyada beğeni toplayan uygulamalar, filmler, diziler, müzikler ve dijital platformlar hakkında bilgi alan anneler kendilerine daha fazla zaman ayırabilirler.

Eğlenirken Öğrenen Aileler

Bebek, çocuk ve ergenlerle kaliteli zaman geçirmek için oyunlardan yardım almak gerekir. Ailelerin bir arada mutlu oldukları ve özel anılar biriktirdikleri oyunlar ve eğitim çalışmaları günün belirli saatlerinde tekrar edilerek çocukların yaratıcılıkları gün yüzüne çıkarılabilir. Bebeklik, okul öncesi, okul çağı ve gençlerle yapılacak aktiviteler aile olmanın anlamını da ortaya çıkaracaktır.