Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi

937 0
Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi

Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Saatleri öğrenen veya öğrenme aşamasında olan çocuklarınızın eğlenerek öğrenmesini sağlayacak bir aktivite Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi. Bu aktivite ile çocuklarımız sadece saatleri öğrenmekle kalmayacak aynı zamanda sayılarında öğrenecek veya pratik yapmış olacak.

Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi Kaç Yaş Çocuklar Içın Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 12 sayına kadar sayıları öğrenmiş ortalama 4 yaş ve üzeri çocuklar ile oynanması uygun olacaktır.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi Nasıl Yapılır?

Tüm şablonu yazdırın. Aşağıdaki işaretli yerlerden kesin. Çocuğunuzdan hangi saatin hangi rakamlı saat ile aynı olduğunu ve aynı olanları birleştirmesini isteyin.

Tabii bu oyunu oynamadan önce çocuğunuza saatleri öğretmiş olmanız gerekmektedir.

Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi Şablonu

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Saatleri Öğreniyoruz Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın