Patates Baskısı Aktivitesi

1509 0
Patates Baskısı Aktivitesi

Patates Baskısı Aktivitesi

Patates baskısı aktivitesi, patatesin yarısını kullanarak baskı yapma tekniğidir. Bu teknik, özellikle çocuklar için eğlenceli bir sanat etkinliğidir ve patatesin yarının doğal şekillerini kullanarak baskılar yapmaya olanak tanır. Bu aktivite çocuğunuzun, patates ile nasıl eğlenileceğinizi öğrenmemin yanı sıra, renklerin nasıl birleştirileceği konusunda da bilgi sahibi olmasını sağlar.

Patates Baskısı Aktivitesi Kaç Yaşındaki Çocuklar için Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 2 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Patates,
  • Boya,

Patates Baskısı Nasıl Yapılır?

Şablonları yazdırın. Bir tam patatesi ortadan ikiye bölün. Çocuğunuzdan patateslerin iç kısımlarını boyamasını ve şablonların istediği yerlerini patates ile boyamasını isteyin. Çocuğunuz isterse ayının kulakları patates baskısı ile boyasın ya da üzerine herhangi bir yeri. Başta sadece eğlenmesine izin verin zamanla mantığını anlayacaktır.

Patates Baskısı Şablonu

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinteres) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Patates Baskısı Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz. Ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın