IMDb’ye Göre En İyi Netflix Dizileri

1175 0
IMDb’ye Göre En İyi Netflix Dizileri

IMDb’ye Göre En İyi Netflix Dizileri

Merhaba Güzel Dostlarım,

Türkiye’de girişinden itibaren Türk vatandaşları tarafından yabancı dizi izlenme oranı gözle görülür şekilde artmıştır. Hal böyle olunca bana da Türkiye’de kullanıcısı sayısının 170 bin ulaştığı Netflix platformunun en çok sevilen ve IMDb’den de iyi puan olan dizilerini paylaşmak kaldı.

1. Bojack Horseman (2014 – ) IMDb Puanı 8,5

Netflix’in en çok sevilen dizilerin biridir. 1990’larda sitcom yıldızı olan bir atın şimdilerde ünlenme çabalarını anlatıyor. Kafası at vücudu insan vücudu olan bu Bojack Horseman filmi haliyle bir komedi dizisidir. Komedi ve anime sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir. 5. sezonu heyecanla bekliyorum.

Hem fiyat olarak avantajlı hem de güvenebileceğiniz hesap satışı yapan insanlara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak ister misiniz? En ekonomik fiyatlarla dilerseniz 1 aylık, dilerseniz 3 aylık, dilerseniz de 1 senelik gibi farklı farklı sürelerle netflix hesabı satın alabileceğiniz insanlarla iletişime geçme fırsatı Sadeceon’da. 10 liradan başlayan fiyatlarla Netflix indirimli hesap istiyorsanız Sadeceon adresini ziyaret etmeyi ve avantajlı fiyatlarla netflix premium hesap sahibi olma fırsatlarını kaçırmayın!

2. Stranger Things (2016 –  ) IMDb Puanı 8,9

Özellikle bilim kurgu sevenlerin ilgisini çekecek olan Stranger Things dizisi Will adında 12 yaşında bir çocuğun anide ortadan ortadan kaybolmasıyla başlıyor.

3. Nanatsu no taizai ( 7 Ölümcül Günah) ( 2014 –  ) IMDb Puanı 8,2

Bir Japon anime filmi olan Nanatsu no taizai, Britannia Krallığını yıkmak için komplo kuran kutsal şövalyeler adlı grupdan kurtulmak için kralın kızının 7 ölümcül günah olarak adlandırılan bir grup şövalyeyi bulma macerasını anlatmaktadır.

4. GLOW ( 2017 –  ) IMDb Puanı 8,1

1980’lerde Hollywood’da tutunamayan 12 kadının TV’de yayınlanacak olan bir güreş organizasyonuna katılmaları ve bu kadınların bir grup kadının yaşayacağı zorlukları anlatmaktadır.

5. Narcos ( 2015 – 2017) IMDb Puanı 8,8

Kolombiyalı dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını konu alan Narcos dizisi Netflix’in en iyi dizilerinden biridir.

6. Dark ( 2017 –  ) IMDb Puanı 8,6

Netflix sevilen ve IMDb’den yüksek puan alan bir diğer dizi Dark. Konusunu yazmadan önce belirtmek isterim ki sadece Almanca ve İngilizce dillerine çevrilmiştir. Ancak, alt yazı olarak Türkçesi de vardır. Konusu, Almanya’da küçük bir kasabada kaybolan iki çocuğun ve 4 ayrı ailenin bu çocukları bulmak için yaşadıkları çabayı, ortaya çıkan sırları anlatmaktadır.

7.  Better Call Saul ( 2015 –  ) IMDb Puanı 8,7

Breaking Bad’in üçkâğıtçı avukatı olan Jimmy McGill, Walter White ile tanışmadan önceki başından geçen olayları anlatmaktadır.

8.  13 Reasons Why ( Ölmek İçin 13 Neden) ( 2017 –  ) IMDb Puanı 8,0

17 yaşındaki lise öğrencisi Hannah Baker hayatına son vermeye karar verir. Hannah Baker ile aynı sınıfta olan Clay Jensen ise bu esrarengiz ölümün peşine düşer.

9. Orange Is the Nem Black ( 2013 –  ) IMDb Puanı 8,1

10 yıl önceki eski bir suçtan hapse giren Piper Chapman’ın hapishanede yaşadıklarını konu almaktadır.

10. The Walking Dead ( 2010 – ) 8,3

Benim de izlemeyi sevdiğim the walking dead artık Netflix’te. Zombiler dünyayı sardıktan sonra şerif Rick Grimes hem kendi ailesini hemde içerisindeki ekibi zombilerden ve diğer gruplardan koruması gerekecektir. Zombi filmlerini seven kişilerin uzun soluklu izleyebileceği bir dizidir.

11. Lucifer ( 2016- ) 8,2

Yine benim heyecanla takip ettiğim ve Netfix’te yayınlanan lucifer dizisi. Burada herkesin tanıdığı ve bildiğinden çok farklı olan bir şeytan söz konusu. Lucifer cehennemde yaptığı işten sıkılır ve artık dünya insanlarıyla daha fazla zaman geçirmeye karar verir.

IMDb’ye Göre En İyi Netflix Dizileri yazımı okudunuz. Eğer sizinde izlediğiniz bir Netflix dizisi varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın