Kuyruk Eşleştirme Çalışması

5384 0

Kuyruk Eşleştirme Çalışması

Merhaba Güzel Dostlarım,

Kuyruk Eşleştirme Çalışması aktivitesi ile çocuğunuzun dikkat, azim, zeka gelişimini katkıda bulunacaksınız. Oyunu oynatırken hayvanların da isimlerini söyleyip, kısa bilgiler vermeyi ihmal etmeyin.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Nasıl Oynanır?

Şablonları yazdırın. Her bir sayfanın yan tarafında bulunan yuvarlak içerisindeki kuyrukları yuvarlak olarak kesin. Çocuğunuzdan kesmiş olduğunuz bu kuyrukların hangi hayvana ait olduğunu söylemesini ve yerine yerleştirilmesini isteyin.

Şablon

Indirmek için üzerine gelip kaydet diyiniz.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Kuyruk Eşleştirme Çalışması yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın