Hayvanları Sayalım Aktivitesi

714 0
Hayvanları Sayalım Aktivitesi

Hayvanları Sayalım Aktivitesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Hayvanları Sayalım Aktivitesi ile çocuğun hem sayma becerisi kazanacak hemde eksik fazla hayvanlara dikkat ederken ince motor becerisini geliştirecektir.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite en az 10’a kadar saymayı öğrenmiş olan 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Nasıl Yapılır?

Tüm şablonu yazdıralım. Son sayfada bulunan hayvan ve saman resimlerini çevrelerinden dikkatlice keselim. Çocuğunuzun her bir resme dikkatlice bakmasını isteyin. Resminin alt kısmındaki yuvarlağın içindeki rakamla hayvan sayısının eş olup olmadığını sorun. Eşses sorun yok. Eksik varsa kestiğiniz hayvan resimlerinden eklemesini isteyin. Eğer fazla varsa samanı üzerine koymasını söyleyin.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Hayvanları Sayalım Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın