Google Haritalar Yapay Zeka Destekli Tur Rehberi Özelliği

27 0
Google Haritalar Yapay Zeka Destekli Tur Rehberi Özelliği

Google Haritalar Yapay Zeka Destekli Tur Rehberi Özelliği283

Google haritalar yapay zeka destekli tur rehberi özelliği sayesinde anlık durumunuza göre en uygun mekanları ve gidilecek önemli noktaları listeliyor.

Hava durumu, modunuz, o bölgeye ilk defa gelişinizi göz önünde bulunduracak olan Yapay zeka, girdiğiniz metinde göre yakınınızda yapılabilecek etkinliklerden gezilebilecek tarihi mekanlara kadar önerilerde bulunabilecek.

Tamamen ücretsiz şekilde Google haritalara eklenecek olan özellik kullanıcı yorumları başta olmak üzere 250 Milyondan fazla Google verisi kullanacak. Haritalardaki mekanların konumuna göre önerilerde bulunabilecek ve isteğinize göre mekanları listeleyebilecek.

Google Haritalar Yapay Zeka Destekli Tur Rehberi ile Gezme İmkanı Sağlıyor

Google Haritalar Yapay Zeka Destekli Tur Rehberi Özelliği

Yapay zeka destekli tur rehberi henüz ADB’de kimi yerel rehberler tarafından test aşamasında. Kademeleri olarak tüm kullanıcılara açılacak olan özellik; “Kapalı bir havada ne yapılır” gibi sorulara anında cevap verebilecek. Cevap vermenin yanı sıra, çevrenizdeki en uygun etkinlik alanlarını da sizler için listeleyecek.

Yapay zekadan destek alan özellik sayesinde “Sevgili ile dışarıda yapılabilecekler” ya da “arkadaşlar ile dışarıda yapılabilecekler” aramalarına da özel olarak yönlendirme yapacaktır.

Birbiri ile bağlantılı şekilde Promt girişine izin veren Google haritalar’ın yapay zekası. Onunla bir sohbet gerçekleştiriyormuşçasına tur rehberliği yapma imkanı da sunuyor. Sorulan sorulara kullanıcı yorumlarını da ekleyerek mekanlar hakkında;

  • Aldığı puanlar,
  • Aldığı yorumlar,
  • Fiyat oranı,
  • Yeni açılmış veya eskiden beri orada durup durmadığı,
  • Aramalarınız ile ne kadar alakalı,
  • Yürüyerek veya araç ile ulaşım konularında.

Listeler hazırlayarak size en uygun olandan en uygun olmayana doğru sıralamada bulunabiliyor. “Yürüyerek gidilebilecek ve yağmurlu havada yapılacak şeyler nelerdir” Araması size en yakın olan ve kapalı mekanlarda yapılabilecek olan etkinlikler sunacaktır.

 Google Haritalar Generetive Aİ Özelliği Henüz Ülkemizde Yok

2024 Yılının ortalarında diğer ülkelere de yayılması beklenen özellik şuan için ABD bölgesinde yer alan bazı yerel rehberler tarafından kullanılabiliyor.

Henüz test aşamasında olan özellik, arama alanının yanında yer alacak olan “yapay zeka ile arama” seçeneği üzerinden kullanılabilecek.

Bir yanıt yazın