Çilek Zamanı Aktivitesi

800 0
Çilek Zamanı Aktivitesi

Çilek Zamanı Aktivitesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Çilek Zamanı Aktivitesi, çocuğunuzun göz kontağı yapması, zeka gelişimi ve ince motor becelerilerinin gelişmesi açısından yararlı bir uygulama olacaktır.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,
  • Maket bıçağı,

Nasıl Yapılır?

Tüm şablonları yazdır. 1. sayfadaki şablonu kesik çizgilerinden kesin (sadece kesik çizgilerle gösterilen yerlere kesin tamamını kesmeyin).

2.sayfadayi meyve resimlerini yukarıdan aşağıya doğru kesin. Aşağıda siyahla belirttiğim gibi.

Ve aşağıdaki gibi iki nesneyi birleştirin.

3.sayfada ki resim ise sağdan sola doğru kesin. Her bir satırı birbirinden ayırın. Çocuğunuzdan 3.sayfada ki resimleri örnek olarak aynısını hazırladığınız oyun kağıdında yapması. Yani ilk örnekte neler var çilek, karpuz, armut…. aynısını kendi hazırladığınız oyun kağıdında yapması gerekiyor. Doğru sıralamaya uyarak.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Çilek Zamanı Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın