Hayvanın Nesi Aktivitesi

Hayvanın Nesi Aktivitesi

Hayvanın Nesi Aktivitesi

Merhaba güzel dostlarım,

Hayvanın Nesi Aktititesi, şimdilerde bir şeyler öğretmesi çok basit olan çocuklar için çok uygun bir oyundur. Neden mi bir şeyler öğretmesi çok basit? Çünkü bu zamanın çocukları bir şeyleri anlatır anlatmaz anlayabiliyor ve uygulamaya koyuluyor. Hal böyle olunca çocuklarımızla kaliteli zaman geçirmek için onları eğitecek oyunlar oynamanız gerekiyor. Ne anlatırsak hemen anlayan ve hemen uygulamaya geçen bu güzel çocuklarımızla oynayabileceğimiz bir güzel oyun daha. Uygulaması kolay yapımı çok çok basit.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Hayvanın Nesi Aktivitesi Nasıl Yapılır?

Şablonları yazdırım. Şablonlar da bulunan hayvanlar konusunda çocuklarınıza bilgiler vermeyi ihmal etmeyin. Vermiş olduğunuz bu bilgilerin içinde şablonun üzerinde ki bilgilerden de olmalıdır. Örneğin;

  • Tavuk yavrusunun adı nedir? Cıvciv.
  • Tavuk nerede yaşar? Kümeste.
  • Tavuğun neyinden yararlanırız? Etinden ve yumurtasından.
  • Tavuk ne yer? Buğday, ekmek vs. gibi bilgilerden bahsetmelisiniz.

Daha sonrasında bu şablonların her bir konuyusunu birbirinden ayıracak şekilde kesin ve dağıtım. Çocuğunuzdan kesmiş olduğunuz bu parçaları anlatarak birleştirmesini isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Hayvanın Nesi Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın