12 Aylık Bebek Oyunları

1197 0
12 Aylık Bebek Aktiviteleri

12 Aylık Bebek Oyunları

Merhaba Güzel Dostlarım,

Bebeğimiz artık 12 aylık mı oldu! O zaman şimdi 12 Aylık Bebek Oyunları öğrenme zamanı.

12 aylık bir bebeği eğlendirmek diğer aylara daha zor olabilir. Sizin yapacağınız aktivitelerin bazıları hoşuna gidebilir ancak mutluluğu 1-2 dakikadan fazla sürmeyebilir. Bu nedenle kendi kızımda denediğim ve uzun süreli etki bırakan birkaç oyunu sizle paylaşacağım.

12 Aylık Bebek Oyunları Nelerdir?

1. Gölgeler ile Oynamak

Gölgeler ile oynamak gerekli ortamı hazırladıktan sonra çocuğunuzu müthiş eğlendiriyor. Tabii ki sizden olağan üstü nesnelerin veya hayvanların şeklini yapmanızı beklemiyorum, bebeğiniz de beklemecektir ancak belki bir kelebek veya kedi yapmak onu çok mutlu edecektir.

Aşağıdaki videoda size birkaç fikir verecektir. Umarım izlerken ki mutluluğu şekilleri yaparken de yaşarsınız.

2.Top Atma ve Tutma

Bunu mutlaka en az bir kez yapmışsınızdır. En basit tanımı ile topu atmak ve tutmasını sağlamak. Hadi şimdi yere oturun ve bebeğinizi de karşınıza biraz ileri oturtun. Küçük bir top siz ona atın oda size atsın.

3.Peşinde Koşuşturma

Basit oynanan bir oyun daha peşinde koşuşturma. O kaçsın siz onu kovalayın yakalayacak gibi yapın ooo olamaz tabii ki kaçtı. Bu küçük çocukları çok eğlendiriyor.

4.Dokunma ve Hissetme Oyunu

Bu dönemde çocuklarınız bir çok şeyi dokunarak öğrenmeye başlıyor ve her şeye dokunmak hissetmek istiyor. Sizin yapacağınız bir kaç ufak oyuncak ile çocuğunuz hissederek oynamayı öğrenecek. Dikkat bu oyuncaklarla kesinlikle tek başına oynatmayın. Basit bir oyuncak gibi gözükse de oral döneminde olan bebekler için çok çok tehlikeli.

5.Topu Kutuya veya Şişeye Atma

Bu oyunda yine sizi yormayacak şekilde basit bir oyun. Bir kutu veya büyük su şişesinin içerisine top atacak büyüklükte delik açın. Sonrasında bebeğinize nasıl oynanması gerektiğini gösterin ve ona bırakın.

6.Peluş Oyuncakları Konuşturma

Yavaş yavaş oyuncakları tanıyan bebeğinizle oyuncakları konuşturarak oynayabilirsiniz.

7.Müzik Yapmak

İster oyuncaklarla isterseniz evde ki herhangi bir ev aletiyle evde müzik yaparak çocuğunuzla oynayabilirsiniz. Müzik gerçekten ruhun gıdası ve müthiş rahatlatıcı bir şey. Eee o zaman ne duruyorsunuz evde bebeğinizle müzik yapın.

8.Blokları Dizmek

Cengayı bilmeyeniniz yoktur. Tek katı cenga yapmak onu mutlu edecektir. Veya sizin yaptıklarınızı bozmakta.

9.Kahve Saati

Evet kahve saati bebeğiniz için çok güzel bir etkinlik olacaktır. Siz kahvenizi yudumlayın oda yudumluyor gibi yapsın. 12 Aylık Bebek Aktiviteleri belki de en eğlencelisi.12 Aylık Bebek Oyunları

10.Saklanbaç

12 Aylık Bebek Aktiviteleri arasında en eğlencelisi. Bu oyunun mantığını başta anlamayabilir ama bir iki oynaya oynaya anlayacaktır ve sizinle oynamaya başlayacaktır. Hatta belki de dili döndükçe saymaya bile çalışır. Bi – ki – uc.

11. Üst Üste Koymak

İster blokları isterseniz de benim gibi cenga parçalarını koyabilirsiniz. Bu oyun çocuğunuzun ince motor gelişimine de yardımcı olacaktır.

12. Parmak Boyama

12 Aylık Bebek Aktiviteleri

Bebeğinizi mama sandalyesine oturtun ve ona zararlı olamayacak parmak boyasını da yanına koyun ve neler yapacağına bakın. Bu aktiviteden sonra banyo yapılması gerekecek bu nedenle banyoyu hazır bekletin.

13. Yürüme Alıştırması

Eğer çocuğunuz daha yürümeye başlamadıysa ufak ufak onu yormayacak şekilde alıştırmalar yapın. Hem bacakları açılır hem de ilerleyen zamanlarda belki yürüyerek size sürpriz yapar.


İlginize Çekebilecek Diğer Konular


12 Aylık Bebek Oyunları yazımı okudunuz. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın