Yazdırılabilir Çocuk Yapbozları

1381 0

Yazdırılabilir Çocuk Yapbozları

Yazdırılabilir çocuk yapbozları ile çocuğunuzun IQ’sunu, bilişsel yeteneğini, konsantrasyonunu, motor becerilerini, problem çözme becerilerini, sosyal becerileri geliştirmiş olacaksınız.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite eğer 6 parçalı yapbozu oynatıyorsanız 2-3, 12 parçalı yapbozu oynatıyorsanız 3-4 yaş üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,
  • Ince karton (pizza kutuları gibi),
  • Yapıştırıcı,
  • Maket bıçağı,

Nasıl Oynanır?

Şablonları yazdırın. Yazdırdırdığınız şablonları ince kartonun üzerine yapıştırın çevresinde fazla olan parçaları makas ile kesin. Yapıştırıcınız kuruduktan sonra maket bıçağı ile şablonun iç kısmındaki yapboz parçalarını teker teker kesin. Parçalarını ayırdıktan sonra çocuğunuzdan bu parçaları tekrar birleştirilmesinin isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Yazdırılabilir Çocuk Yapbozları yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın