Hamile Annelerin Alışveriş Listesi

775 0
Hamile Annelerin Alışveriş Listesi

Hamile Annelerin Alışveriş Listesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Daha önceki yazımda doğum öncesi bebek alışveriş listesini paylaşmıştım eğer okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi ki yazımda ise, yeni doğum yapacak anne ihtiyaç listesine ulaşacaksınız. Kendi aldığım ürünlerin sayılarını da yazdım ama siz sayıda tabii ki değişiklik yapabilirsiniz. Doğum öncesi bebek alışveriş listesi

 1. 2 Adet Hamile Pantolonu: En çok ihtiyaç duyacağınız kıyafet bu olacak. Ben LCW’dan almıştım ve çok memnun kalmıştım. LCW’nın çok fazla ürünü var ve her bedene uygun o yüzden hiç zorlanmadan bedeninize uygun alıp kullanabilirsiniz.
 2. 4 Adet Hamile Gömleği: Hamileyken bir yandan çalıştığım için ister istemez gömlek giyip az resmi gözükmeniz gerekiyor. Ben uzun tunik tarzı gömlekler almıştım değişik değişik giymiştim. Eğer isterseniz hamile kıyafeti olarak almayabilirsiniz bu pantolon gibi göbeğinizi tutmuyor istediğiniz gömleğin büyük bedenini de alabilirsiniz.
 3. 3 Adet Emzirme Sutyeni: İmkânınız varsa 5-6 tane alın değiştirip kullanın. Doğumdan sonra çok terleyeceksiniz ve banyo yapacaksınız. Banyo sonrası çıkardığınız kıyafetleri giymemenizi tavsiye ederim o yüzden hemen temiz sütyeni kullanırsınız. Ben banyo sonrası yıkayıp asmıştım.
 4. 1 Adet Hamile Geceliği ve Pijaması: Gece rahat rahat uyumakta yarar var. Siz rahat olun ki bebekte içeride mutlu olsun.
 5.  2 Adet T-shirt: Sivil günlerde kullanmak için 2 adet almıştım. Gömlekte olduğu gibi isterseniz büyük bedende alabilirsiniz.
 6. Hamile Elbisesi ve Eteği: Hamileler için çok güzel etekler ve elbiseler var.
 7. Göğüs Silikon Uçlar: İlk zamanlar emzirme konusunda hiç tecrübem yoktu yara olmasın diye almıştım ama hiç kullanmadım.
 8. Emzirme Örtüsü: Evet bebeğimiz bir anda acıktığı için ağlayacak ve siz ne yapacağım diye düşüneceksiniz. Üzgünüm yer ayrımı yapmadan emzireceksiniz. İşte tam bu zamanda emzirme örtüsü kullanmanız gerekecek.
 9. Göğüs Pedi: Bol bol alın stok yapın çok ihtiyaç duracaksınız. Ben Wee Baby göğüs pedini kullanıyorum ve çok memnunum.
 10. Ped veya Hasta Bezi: Doğum sonrası kullanmak için.
 11. Süt Sağma Pompası: Ben makinesini almıştım daha rahat olmuştu ama elle pompa olanları da var ondanda alabilirsiniz.
 12. Hamile Montu: Benim gibi hamileliği kışa denk gelen arkadaşlar varsa kış zor geçebilir.  Kocaman göbek montun fermuarının kapanmasını engelliyor ve üşüyorsunuz ama yeni mont almak istemiyorsunuz bu durumda size tavsiyem hamile montları. Ben istediğim montu LCW’de buldum çünkü kiloları verdikten sonra ufak bir değişiklikle zayıf halinizle de kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Alttaki resme bakın hamileyken iki fermuarlı kullanıyorsunuz doğumdan sonra ikinci fermuarı çıkarıp tek kullanıyorsunuz. Bence güzel umarım sizin içinde kullanışlı olur.

Benim aklıma gelenler bunlar. Hamile Annelerin Alışveriş Listesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa yorum yapabilirsiniz.

Keyifli günler diler.

Bir cevap yazın