En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

1008 0
En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Merhaba Güzel Dostlarım,

En çok kullanılan sosyal medya siteleri, sosyal medya kullanıcılarının cevabını çok iyi bildiği bir sorudur.  Günümüzde insanların birbirinden çok zaman geçirdiği bir alan haline gelmiştir. Artık insanlar konuşmak, mesajlaşmak, iş bulmak, kendini-firmanı tanıtmak ve artık ürün satmak için sosyal medyayı kullanıyoruz. Hal böyle olunca ulaşmak istediğimiz kitleye göre en popüler internet sitelerini bulmak ve ona göre ilerlemek gerekmektedir. Sosyal medyanın gücünü en iyi şekilde kullanabilmek için hangi sosyal medyanın ne işe yaradığı da önem arz etmektedir.  Bugünkü yazımda hangi sosyal medya mecrasının ne kadar kişinin kullandığını ve ne işe yaradığından bahsedeceğim.

 1. FacebookEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

En çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında birinci sırayı Facebook almıştır. 4 Şubat 2004 yılında kurulan ve şimdilerde çok aktif kullanılmasa da hâlâ birinciliğini koruyan Facebook en büyük sosyal ağdır. İlk çıktığı zamanlarda hem eski arkadaşları bulmak hem de çevre edinmek için kullanılan Facebook şimdilerde amacına ek olarak, ürün satmak ürün veya firma tanıtmak için de kullanılmaktadır. Facebook’un en kullanılan özelliklerinden biri olan Messenger, WhatsApp’ın hemen sonrasında sonrasın da kullanılan mesajlaşma programıdır.

 1. YouTubeEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Herkes video izlemek ve yüklemek için nereye gider?  Tabii ki Youtube. Google’dan sonra en büyük arama motoru YouTube’dir. Bu arama motorunu film izlemek, müzik dinlemek, kişisel vloglar çekme, belirli bilgiler aktarmak için kullanabilirsiniz. Şimdilerde ise aktif olarak video yükleyerek para kazanmaya çalışılmaktadır.

YouTube’da en çok izlenen videoları izlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

 1. InstagramEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Instagram, internet üzerinden ücretsiz fotoğraf  ve video paylaşılan sosyal medya platformudur. Videoların uzunluğu 1 dakika gibi kısa süreli olsa da diğer birçok video paylaşım sitesinden daha aktif kullanılmaktadır.

Instagram ’da en çok takipçisi olan ünlüleri merak ettiyseniz buradan yazıma ulaşabilirsiniz.

 1. WhatsAppEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Genelde telefonda kullanılan WhatsApp, kullanıcıların birbirine resim, metin, ses kaydı ve video göndermesini sağlayan bir sosyal sitedir. Ocak 2010 tarihinde kurulan WhatsApp daha sonra Facebook tarafından satın alınmıştır.

 1. MessengerEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

En çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında Facebook Messenger’in yeri küçümsenmeyecek kadar büyük. Geliştirdiği  yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen Facebook Messenger her geçen gün kendisine yeni özelliklerde katıyor.

 1. SnapchatEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Snapchat, esas olarak bir fotoğraf ve video paylaşım sitedir. Ancak, hikâye olarak göndermediğiniz sürece fotoğraflar sadece bir süre kalır. Hikâye olarak paylaşırsanız 24 saat sonra kaybolmaktadır.

 1. TwitterEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

21 Mart 2006 yılından kurulan Twitter, daha çok yazı yazılan bir alandır. Gün boyu belirli bir karaktere kadar yazı yazabildiğiniz bu ağı kullanarak düşüncelerinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz.  Politikacılar, ünlüler, medya türleri ve dahası tek bir sosyal medya platformunda.

 1. ReddiEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Reddit, Kayıtlı kullanıcıların birbirlerine metin, bağlantı ve içerik gönderdiği bir sosyal medya platformudur. 23 Haziran 2005 tarihinde iki üniversite arkadaşı tarafından kuruldu bu site 10 yıl sonra 36 milyar hesap kullanıcıya ulaştı.

 1. PinterestEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Pinterest, hem sosyal medya platformlarında hem de arama dünyasında önemli bir rolü vardır. Hem en iyi görsel içeriği paylaşmak için hem de özel paylaşımlar yapmak için birebirdir

 1. TumblrEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Tumblr, hem gençler hem de yetişkinler tarafından aktifçe kullanılmaya başlanan sosyal bir blog platformudur. Kullanıcılar düzeni blog yazabilir ve farklı türde içerik paylaşabilir. Alıntı gönderileri, sohbet yayınlar, video ve fotoğraf yayınları ve sesli mesajlar dahil olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.

 1. FlickrEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

10 Şubat 2004 yılından kurulan Flickr, Pinterest ve Instagram gibi diğer sosyal medyalardan çok önce kullanılmaya başlansa da onlardan daha bir kitleye hitap etmektedir. Fotoğraf yüklemek albüm yapmak gibi işlemler kullanmak istediğinde bu sosyal medya platformunu tercih edebilirsiniz.

 1. Google+En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

2011 yılının ilk zamanlarında ortaya çıkan Google+, web’in en hızlı büyüyen sosyal medya platformudur. Facebook’a benzerliği nedeniyle çok fazla kitleye hitap edemese de belli bir kullanım durumu vardır.

 1. LinkedInEn Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

LinkedIn, profesyonel bir sosyal medya platformudur. Kariyerinde ilerlemek isteyenlerin şimdilerde aktif kullanması gereken bu LinkedIne çalışma durumu, sertifika ve ödüller gibi özgeçmiş bilgileri girilmektedir.  Aynı zamanda kendisi gibi profesyonel insanlarla bağlantı kurup iş çevresini genişletebilirsiniz. Aynı zamanda iş ilanlarını görüp uygunsa başvuruda bulunabilirsiniz.

En çok kullanılan sosyal medya siteleri yazımı okudunuz bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın