Emziren Annelerin Yemesi Gereken 5 Meyve

783 0
Emziren Annelerin Yemesi Gereken 5 Meyve

Emziren Annelerin Yemesi Gereken 5 Meyve

Merhaba Güzel Dostlarım,

Eğer emziren bir anneyseniz çok fazla meyve ve sebzeden özellikle bakliyattan uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü bunların çoğu gaz yapar ve daha bağırsakları kendine yeni gelen bebeğinizin canını yakar, ağlamasını sağlar. Tabii bu durum sizi korkutmasın bazı meyveler var ki yemek hem sizin hemde bebeğinizin sağlığına iyi gelecektir. Bu yazımdan emziren annelerin yemesi gereken 8 meyveden bahsedeceğim.

1 Kayısı

İlk bakışta ağzımızı sulandıran ve olsa da yesek dediğimiz kayısı, içerisinde A,B,C ve P vitaminlerini barındırır. Doğum sonrasında oluşan fazla kiloların verilmesinde yardımcı da olur. Ayrıca bebek emziren annelerin sütünü de artırır. Eğer hamile bir anneyseniz kayısı yemek hem sizin hemde bebeğinizin sağlığı için tavsiye edilmektedir.

2.Avokado

B5, B6 vitaminleri C, E ve K vitaminlerini içerisinde barındıran avokado anne sütü üretimine de yararı vardır. Kan şekeri ve kolesterol seviyenizi düşüren avokadoyu salata yaparak yemek isterseniz Avokado Salatası yazımı okuyabilirsiniz.

3.Çilek

Yaz aylarının en çok sevilen ve en çok tüketilen meyvesi olan çilek B,C ve K vitaminleri açısından çokça zengindir. Kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi vitaminler içeren çilek annelerin diyetlerinde vazgeçilmezidir.

Saksıda çilek yetiştirmenin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız Saksıda Çilek Yetiştirmek yazımı okuyabilirsiniz.

4.Muz

Anneler bebeklerini emzirirken kaybettikleri kalorilerini muzla alabilirler.  Muzla hem mineral hemde vitaminleri bakımında çok güçlüdür.

5. Kavun

Hamileyken veya emzirirken vücudunuzun minerallere ve vitaminlere ihtiyacı olacaktır. Kavunda içerisinde A,B ve C vitaminleri barındıran bir yaz meyvesidir.

Emziren annelerin yemesi gereken 5 meyve yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın