Döngü Aktivitesi

2122 0
Döngü Aktivitesi

Döngü Aktivitesi

Döngü Aktivitesi ile çocuğunuz canlı veya cansız 15 adet varlığın oldukları hallerine gelene kadar hangi aşamadan geçtiğini öğrenecektir.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablonlar,
  • Makas,

Nasıl Oynanır?

Şablonları yazdırın. Sayıların olduğu şablon haricinde diğer tüm şablonları kare şeklinde kesin ve birbirinden ayırın.

Çocuğunuza her bir döngüyü ayrı ayrı resimlerle anlatın. Örneğin; yumurtadan civciv çıkar, civciv büyür ve tavuk olur. Ya da pamuk işlenir ve kumaş olur, kumaşı terzi diker ve elbise yapar gibi. Tüm döngüleri teker teker anlattıktan sonra çocuğunuzdan bu döngülerin ilk sayfadaki sayılara yerleştirmesini isteyin. Örneğin 1 sayısının üstüne yumurtayı 2 sayısının üzerine yumurtadan çıkan civcivi, 3 sayısının üzerine civciv 4 sayısının üzerine tavuk gibi.

Döngü Aktivitesinde Neler Var?

Döngü Aktivitesinde bir kurbağanın, kelebeğin tohumun, çekirdeğin, mevsimlerin, insanın, kazın, günlerin, tavuğun, ekmeğin, kadın ve erkeğin, fasulyenin, kumaşın ve son olarak ta balın tüm doğumundan ölümüne veya oluşumuna kadar olan evrelerini görebileceksiniz. Tabii ki çocuğunuza bu dönemleri anlatabileceksiniz.

Şablon

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Döngü Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın