Çocuklar İçin En İyi Masa Oyunları

1092 0

Çocuklar İçin En İyi Masa Oyunları

Çocuklar için en iyi masa oyunları yazım da vereceğim oyunlar hem sizin hem de çocuğunuzun eğlenerek oynamasını sağlayacak.

Masa oyunları, özellikle yağmurlu günlerde ailelerin birlikte kaliteli zaman geçirmeleri için harika ve ucuz bir yoldur.

Çocuklar İçin En İyi Masa Oyunları

1.Scrabble

Çocuklar İçin En İyi Masa Oyunları

Klasik kelime oyunu. Ister 2, ister 3, isterseniz 4 oyuncu ile oynayın. Rastgelen çekilmiş 7 harfle uzun süre devam eder. Scrabble hem genç hem de yaşlı oyuncular için harika bir oyun.

2.İpucu

Biraz cinayet, biraz gizem. Eğlenceli bir kutu oyunudur. Oyun 2 ile 6 kişiyle oynanır. Mr. Buddy evinde ölü bulunmuştur. 6 şüpheli, 6 suç aleti ve 9 oda var. Bu ip uçlarına göre katili bulman lazım. Oyun yaklasik 45 dk – 1 saat civarında sürmektedir. Kim, ne ve nerede olduğunu belirlemek için çalışmalara devam edin. Çocuklarınız gerilimden hoşlanıyorsa, bu sürekli değişen gizem oyunu onları meşgul edecektir.

3.Kızma Birader

Bir sonraki oyun geceniz için öğrenmesi kolay bir etkinlik daha. Çoğunlukla bir şans oyunudur çünkü oyunun gidişatını atacağınız zar belirler. Oyun 2 ile 4 kişi arasında oynanabilir ve 30 dk ile 1 saat arası sürmektedir. 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

4. Yıldızlı Çin daması

Güzel bir streji oyunudur. 2- 6 oyunculu oynanabilir. Oyunun amacı seçtiğiniz renkleri karşı tarafın yerine geçirmek. Taşları yatay ve dikey ilerleyebilirsiniz. 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

5.Satranç

Klasik bir strateji oyunu daha ama bir dizi kurala sahip. 10 yaşından büyük çocuklar için önerilir. Satranç zordur, ancak kesinlikle bir klasik, konsantrasyon, sabır ve strateji uygularken bu beyin kaslarını gerin.

6.Monopoly

Çocuklar İçin En İyi Masa Oyunları

Gerçek hayat benzer klasik bir gayrimenkul oyunu! Çocuklarınızın yaşına bağlı olarak birsürü farklı versiyonu mevcuttur. Önemli para becerileri satın alma, kaydetme, satma hakkında her şeyi öğrenin!

7.Twister

Kalkmaya ve hareket etmeye hazırsanız Twister. Dengede durma, bükülme harekeleri yapabileceği harika bir oyun. İçinde bulunduğumuz karantina günlerinde enerji yakmanın eğlenceli ve zorlu bir yolu. 2 kişilik bir oyundur ve 6 yaşın üzerindeki çocuklar için uygundur.

8.Bil bakalım Kim?

Hasbro klasiği, tahmin et kim? Orijinal tahmin oyunu. 6 yaşın üzerindeki çocuklar için uygun yaş, gizemi çözmek için birbirlerine meydan okurken kutunun dışında düşünmelerini izlemenin tadını çıkarın. Değiştirilmesi kolay 2 oyun tahtası ve kart ile bu oyun tahmin edilebilir olmadan tekrar tekrar oynanabilir. Çocuğunuz, kimin ayakta kaldığını bulmak için her yaklaştığında heyecanlanacak!

9.Çılgın Ameliyat

Ameliyathanede ince motor becerileri ve el göz koordinasyonu şart! En titiz çocuklar bile, zili kapatmadan başarmaya çalışacaklar! Çılgın ameliyat kesinlikle favori çocuk oyunları arasında. Isterseniz sırayla isterseniz yalnız oynayabilirsiniz.

10.Hedef 4 – Connect

Bu oyun dikkat, hafıza, görsel algı, ilişki kurma becerilerini geliştirir. Oyun 44 parçadan oluşur. 2 adet platform, 42 adet renkli pul mevcuttur. Basit bir strateji oyunudur 5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

11.Kim Yaptı?

Içerisinde 36 kart (6 renkte 6 hayvan), 13 ceza kartı mevcuttur. Oyunda size ait 6 evcil hayvanın masumiyetini kanıtlamanız gerekiyor. Bu oyunda çocuğunuzun hafıza, dikkat, hız ve konsantrasyon becerilerini gelistireceksiniz.

Çocuklar İçin En İyi Masa Oyunları yazımı okudunuz. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın