Yön Bulma Aktiviyesi

980 0
Yön Bulma Aktiviyesi

Yön Bulma Aktiviyesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Uzmanlara göre 4 yaşına gelmiş olan bir çocuk artık yönlerini öğrenmiş olması gerekmektedir. Eğer çocuğunuza artık yönleri öğretmeye başladıysanız ve bunu pekiştirmek istiyorsanız işte size müthiş bir oyun daha Yön Bulma Aktiviyesi.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Nasıl Yapılır?

Tüm şablonları hepsini yazdırın. 1 sayfa olduğu gibi kalacaktır. 2. sayfadaki her bir nesneyi birbirinden ayrıca şekilde kesin. Oyun ise çok basit ilk sayfaya göre soru işaretleri yerleri dolduracağız. Örneğin; kuzu bir sağa, bir yukarı ve bir yukarı neye ulaştık köpeğe vb.

Şablon

Şablonu indirmek için altta bulunan  indir yazısına tıklamanız gerekmektedir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Yön Bulma Aktiviyesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın