Resim Tamamlama Çalışması Okul Öncesi

2349 0

Resim Tamamlama Çalışması Okul Öncesi

Resim Tamamlama Çalışması Okul Öncesi çalışması ile çocuğunuz bir resmin bütünü görebilecek ve hem algı hemde zeka gelişimini sağlayacaktır.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Nasıl Oynanır?

Şablonu yazdırın. Son sayfadaki eksik resim parçalarını kare şekilde ayrı ayrı kesin. Çocuğunuzdan, her bir resimdeki boşluk olan yerlere kesiniz kare parçaları yerleştirmesi isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Resim Tamamlama Çalışması Okul Öncesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın