Okul Öncesi Renkli Lego Aktivitesi

966 0
Okul Öncesi Renkli Lego Aktivitesi

Okul Öncesi Renkli Lego Aktivitesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Okul Öncesi Renkli Lego Aktivitesi ile çocuğunuz zaten küçüklüğünden beri oynadığı lego ile oyun kurmayı zihninde canlandırmayı ve resimde gördüğü sayıyı lego ile yapmayı öğrenecek. Bu şekilde ince motor becerilerini de geliştirmiş olacaktır.

Sanıyorum ki Lego ile oynamayan veya legonun ne olduğunu bilmeyen çocuk yoktur. Peki ya siz ebevenyler ego ile oyun kurmaya öğrendiniz mi? Eğer daha yapmaya başlamadıysanız şimdi tam zamanı şablonlarla benden.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Lego,
  • Şablon,

Nasıl Yapılır?

Şablonu yazdirin ve çocuğunuzdan aynı renk ve şekillerde logoları dizmesini isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Okul Öncesi Renkli Lego Aktivitesi Oyunu yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın