Okul Öncesi Ulaşım Türleri Aktiviyesi

4089 0
Okul Öncesi Ulaşım Türleri Aktiviyesi

Okul Öncesi Ulaşım Türleri Aktiviyesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Sizin ufaklık ulaşım türlerini biliyor mu? Okul Öncesi Ulaşım Türleri Aktiviyesi ile hangi araçların hangi ulaşım türlerini kullandığını bilmiyorsa öğrenecek eğer biliyorsa yavaş yavaş pekiştirecektir.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,
  • Küçük kutular,

Nasıl Yapılır?

Şablonu yazdırın ve her bir aracı ayrı ayrı kesin. Ulaşım türlerini birbirinden ayırıp küçük kutulara koyun ve sırasıyla araçların hangi ulaşım türünü kullandığını çocuğunuza sorun. Örneğin, bu nedir? Helikopte. Peki hangi ulaşım türünü kullanır? Hava vs. Eğer bilmediği araçlar varsa bu sayede de öğrenmiş olacaktır.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Okul Öncesi Ulaşım Türleri Aktiviyesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın