Okul Öncesi Duyu Organlarını Öğrenelim

2021 0
Okul Öncesi Duyu Organlarını Öğrenelim

Okul Öncesi Duyu Organlarını Öğrenelim

Merhaba Güzel Dostlarım,

Okul Öncesi Duyu Organlarını Öğrenelim aktivitesi ile çocuğunuz hem eğlenecek hemde eğlenirken duyu organlarını öğrenecektir.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 2,5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,
  • Karton,
  • Yapıştırıcı,
  • Mandal,

Nasıl Yapılır?

Şablonu yazdıralım (sadece resimlerin olduğu kısmı yazı kısmı sadece açıklamadır). Her bir bölümü ayrı ayrı keselim. Her bir bölümü bir karton parçasına yapıştıralım. Sonrasında çocuğumuza ortadaki resmi hangi duyu organımızla hissettigimizi soralım. Doğru olduğunu düşündüğü cevaba mandal takmasını isteyelim. Örneğin ayı resmi. Oyuncak ayıyı duyabilir miyiz? Hayır. Tadabilir miyiz? Hayır. Dokunabilir miyiz? Evet vs.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Okul Öncesi Duyu Organlarını Öğrenelim yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Eğer duyu organları ile ilgili daha fazla aktivite oynatmak isterseniz;

  • Okul Öncesi Duyu Organları Kuklası aktivitesine buradan,
  • Okul Öncesi Duyu Organları Küpü aktivitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın