Okul Öncesi Duyu Organları Kuklası

3013 0
Okul Öncesi Duyu Organları Kuklası

Okul Öncesi Duyu Organları Kuklası

Merhaba Güzel Dostlarım,

Okul Öncesi Duyu Organları Kuklası ile çocuğunuza duyu organlarını öğretirken hiç zorlanmayacaksın. Bildiğiniz gibi bazen çocuklar söylenenleri akıllarında tutarken, bazen görsel hafızası iyi olduğu için gördüklerini daha iyi hatırlar. Bu oyunla organları öğrenmeden geçemeyecek😊

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivitesi 2 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Pastel boya,
  • Normal çubuk veya dondurma çubuğu,
  • Yapıştırıcı,
  • Makas,

Nasıl Yapılır?

Aşağıda ki şablonu yazdirin ve organları ayrı ayrı kesin. Pastel boya ile boyayıp alt kısmına çubuğu yapistirin. Kukla oyunu başlasın.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Okul Öncesi Duyu Organları Kuklası yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Eğer duyu organları ile ilgili daha fazla aktivite oynatmak isterseniz;

  • Okul Öncesi Duyu Organlarını Öğrenelim aktivitesine buradan,
  • Okul Öncesi Duyu Organları Küpü aktivitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın