Neyi, Neye Giyeriz?

999 0
Neyi, Neye Giyeriz?

Neyi, Neye Giyeriz?

Neyi, Neye Giyeriz? Aktivitesi ile çocuğunuz hem organlarını hemde o organa giydiği kıyafetleri öğrenmiş ya da pekiştirmiş olacaktır. Bu tip oyunlar çocukların ince motor becerilerini gelistirmektedir.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,
  • Mandal,
  • Yapıştırıcı,
  • Karton,

Nasıl Yapılır?

Şablonları yazdırın. Ilk sayfayı yuvarlak şekilde kesin. Ona uygun boyutlarda yine yuvarlak şekilde kestiginiz kartona yapıştırın. İkinci sayfayı ayrı ayrı yuvarlak bir şekilde kesin ve objeleri mandallara yapıştırın. Çocuğunuza hangi organa ne takılacağını ve mandalla işaretlemesi gerektiğini söyleyin.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Neyi, Neye Giyeriz? yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın