Nesneleri Öğrenerek Resimleri Tamamlama

1761 0

Nesneleri Öğrenerek Resimleri Tamamlama

Nesneleri Öğrenerek Resimleri Tamamlama oyunu ile çocuğunuz hem nesneleri öğrenecek hemde bir resmin tamamına bakıp eksikleri düşünerek ince motor becerilerini geliştirecek.

Bebeginizin beyninin %80’den fazlası 3 yaşına kadar oluşmaktadır. Yani çocuğunuzla 3-5 dakikalık bir oyun bile oynasanız bebeginizin beyninde büyük etkiler bırakacaksınız.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Nasıl Oynanır?

Şablonları yazdırın. Son sayfadaki eksik nesneleri ayrı ayrı kesin. Çocuğunuzdan resimlerde ki eksik yerleri ayrı ayrı kestiğiniz nesneler ile birleştirmesi isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için altta buluna “indir” yazısına tıklayınız.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Nesneleri Öğrenerek Resimleri Tamamlama yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın