Makas Kullanma Etkinlikleri

Makas Tutma Etkinlikleri

Makas Kullanma Etkinlikleri

Makas Tutma Etkinlikleri ile çocuklarınızın hem el becerilerini hemde ince motor becerilerini geliştirmiş olacaksınız.

Makas Güvenliği

Makas güvenliği  çok önemli bir durumdur. Bu aktiviteye her başladığınızda çocuğunuza bu önemli konuları ve sonuçlarını aktarmamız gerekmektedir. 

  1. Makas sadece kağıt kesmek için kullanılmalıdır. Başka bir şey kullanılmaz  içindir. Çocuğunuz makası kağıt kesmenin dışında kullanılmak isterse buna sakin izin vermeyin. 
  2. Makasla yürümesine izin vermeyin.  Nasıl çocuğumuzun elinde bardakla yürümesine izin vermiyorsak makasla yürümesinde çok tehlikelidir. Eğer zorunlu haller olursa ya da kısa süreli makasla yürümesi gereken bir durum bu durumda bunu nasıl yapacağını anlatın. Yani makası kendinden uzakta tutmalı ve makas kapalı olmalı. 

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite makas kullanmayı bilen ve kendine zarar vermeyecek 4 yaş üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablonlar,
  • Makas,

Nasıl Oynanır?

Şablonları yazdırın. Çocuğunuzdan kesik kesik gözüken çizgileri makasla kesmesini isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Okul Öncesi Makas Tutma Etkinlikleri yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa bana @annedirhersey Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.


Bu içeriği beğendiysen aşağıdaki içeriklere de bakmayı tavsiye ederim.

Makas Tutma Etkinlikleri 2

Kalpli Makas Etkinliği

Hayvanlı Makas Etkinliği


Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın