Hayvan Gölgelerini Eşleştirme Aktivitesi

5578 0

Hayvan Gölgelerini Eşleştirme Aktivitesi

Hayvan Gölgelerini Eşleştirme Aktivitesi ile çocuğunuz hem hayvanları öğrenecek hemde resmin geneline bakarak ince motor becerilerini geliştirecek.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablonlar,
  • Makas,

Nasıl Oynanır?

Şablonları yazdırın. Hayvanların resimlerinin olduğu sayfaları ayrı ayrı kesin. Çocuğunuzdan herbir hayvan gölgesinin yerine gelmesi gereken hayvan resmini yerleştirmesini isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Hayvan Gölgelerini Eşleştirme Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın