Hansel İle Gretel

894 0
Hansel İle Gretel

Hansel İle Gretel

Merhaba Güzel Dostlarım,

Hansel ile Gretel masalını bilmeyen yoktur herhalde? Bugün Hansel ve Gretel masalına bambaşka bir bakış açısı kazandıran eşimin bana yazdığı masalı sizinle paylaşacağım. Bakalım benim kadar sizde eğlenecek misiniz?

Hansel ve Grater küçük yaşta annelerini kaybetmiş yaramaz ve bir oturuşta 4 yumurta kırıp domates ve biberle menemen yapan, hatta onla doymayıp üstüne bir ikide ev sakini yiyen iki küçük tatlı kardeşmiş. Minik yaşta bir park gezisi sırasında annesini kaybeden, aynı etek giymiş başka bir kadının peşinden iki saat dolaşıp annelerinin o olmadığını anlayınca da ortada kalan bu iki obur kardeş çareyi yeni bir anne bulmakta aramışlardır. Babaları ise “eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı” diyerek bu yeni anneyi hemen kabullenmiş, gel gör ki hayat onlar için hep böyle mutlu gitmemiş. Bir anda ülkeyi kriz vurmuş doğalgaza , elektiriğe ve suya zam gelmiş. Danıştay iptal etmiş yeni yasa tasarısına başlanmış oooo ortalık karışmış. Hansel ve Grate’in bu yolda bulduğu yeni anne ise bu durumu fırsat bilmiş ve “sizi önce eltimgillere sonra görümcem gillere götüreceğim” diyerek yolda bırakıp kaçmış. Aslında küçüklüğünden beri gıdayla içli dışlı olan Hanser durumu fark etmiş ve cebine sakladığı döner ekmeğini yol boyunca parçalayıp yere atmış ancak annesi bunu fark edince “nimetle şaka olmaz ” diyip üçkere öpüp başına koyduğu ekmekleri yüksek bir yere koyup, Hansel’in ağzına iki tane vurmuş.  Hansel’le Gratel bu bahtsız günden sonra öz annelerini düşüne düşüne evin yolunu aramışlar…
Günler geçtikçe açlığında verdiği sinirle birbirlerine girmişler kavga o kadar büyümüş ki Hansel dayanamayıp şu talihsiz açıklamayı yapmış “Hansel ve Grater diye bir şey yok ben çoçukluğumdan beri gıda işine girmek istiyordum ve gireceğim. Bunu da tüm basın yayın kuruluşları yazsın” diyip çekip gitmiş. Hansel bir kraker zinciri kurup köşeyi dönmüş. Grater ise tek başına yola devam etmiş. 3 ay falan yürümüş geze geze Gümüşhane’nin güzel insanlarıyla dolu merkez mahallesine gelmiş. Burada çikolata kaplı kerpiçten bir gören ve iyice acıkmış olan Grater dayanamamış ve evi yemeye başlamış. Evin sahibi olan yaşlı cadı, hem yaşlı hemde cadı olduğu için Grater’e anlamsız şeyler söylemiş. Limonlu pencereyi bitiren ve iştahı dahada artan Grater yanlışlıkla cadıyı da yemiş. Mahalle sakinleri olayı duyunca Grater’i kovalamaya başlamış. Grater’se son kullanma tarihi geçene cadıyı yediği için zehirlenmiş ve oracıkta can vermiş. Mutlu bir ailesi olan Hansel ve Grater annelerini pazarda kaybetmenin acısını ödemişler.

Hansel ve Gretel yazımı okudunuz. Hikayemiz burada son buldu umarım benim kadar sizde eğlenmişsinizdir.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın