Hamilelikte Kiloya Dikkat

702 0
Hamilelikte Kiloya Dikkat

Hamilelikte Kiloya Dikkat

Hamilelikte Kiloya Dikkat

Hamileyken her zamankinden daha aç hissedebilirsiniz, ancak çevrenizdekilerin sık sık tavsiye edeceği üzere ‘iki kişilik yemeniz’ gerekmez. Bu yüzden bu önerilere kulak asmayarak bebeğiniz ve kendiniz için daha sağlıklı bir beslenme programı oluşturabilirsiniz.

Hamileliğin ilk altı ayı boyunca fazladan bir enerjiye ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece son üç aya ulaştığınızda biraz daha fazla enerjiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu miktar, günde yaklaşık 200 ekstra kalori kadardır ve aslında hala düşündüğünüz kadar fazla değildir. Kabaca iki dilim ekmek bu kaloriyi almanızı sağlayacaktır.

Çok fazla kilo almak, hamilelik sırasında diyabet ve yüksek tansiyon gibi komplikasyonlar geliştirme riskinizi artırabilir. Ayrıca bu durum bebeğiniz için sağlık problemleri riskini de artırabilir.
Hamileyken ne kadar kilo almanız gerektiğine dair herhangi bir kılavuz yoktur ve kilo alma durumu hamile kadınlar arasında oldukça değişkenlik gösterir. Ancak çoğu kadın mevcut kilolarının üzerine yaklaşık 10 ila 12,5 kg koyma eğilimindedir. Bu kilonun çoğu bebeğinize bağlıdır, yeme ve içme yoluyla aldığınız kiloya değil.

Ayrıca uzmanlar fazla kiloluysanız, hamileyken kilo vermeye çalışmamanızı önermektedirler. Bu sizin ve bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Bunun yerine, hamile kalmadan önce veya doğum yaptıktan sonra sağlıklı bir şekilde kilo almanız veya vermeniz önerilmektedir.

Hamilelikte Kiloya Dikkat Yazımı okudunuz. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın