Geleceğin En İyi İcatları

3677 0
Geleceğin en iyi icatları

Geleceğin En İyi İcatları

Merhaba Güzel Dostlarım,

Geleceğin en iyi icatları nelerdir ve neler olabilir? Geçmişi şimdi düşündüğümde birçok icadın insan hayatını ne kadar kolaylaştırdığını daha fark ediyorum. Bence şimdilerle anne olmak bile geçmişe göre daha kolay, daha kolay bir işte çalışmak. Artık insanların tek tek bir şeyi hesaplamasına gerek yok hesaplaması için makineler var. Babamın bana aldığı o beyaz büyük bilgisayarı hatırlıyorum. Bilgisayara internet gelsin diye çok beklemişim babama çok ısrar ettim. Sonunda geldi çok mutlu oldum. Şimdi ise, telefonumda tabletimde bilgisayarımda internet var ama o kadar mutlu olmuyorum o başka. Sizin de anladığınız gibi bugün icatlardan bahsedeceğim. Geleceğin en iyisi olduğunu ve günlük hayatımıza girdiklerinde hayatımızı çok kolaylaştıracak icatlardan bahsedeceğim.

  1. Kablosuz Kulaklıklı Çeviriciler

Bu küçük kulaklık hayatımızı baya kolaylaştırır mesela. Yurt dışına çıktığımızda dil zorunluluğu olmadan bu kulaklıkla herkesi anlayabiliriz ve yardım alabiliriz. Birde bu cihaz internete ihtiyacı olmazsa çok daha iyi olur öğle değil mi?

  1. Güneş Enerjili Şarj Aleti

Eminim pahalıdır ama aldıktan sonra baya elektrik tasarrufu sağlar.  Malum 21.yy artık telefonla yaşıyoruz güneşi gördüğümüz her yerde şarj edebiliriz. Düşünsene 500T’desin otobüsle gidiyorsun. Yol bitmezse bitmesin nasıl olsa şarj aletim var ve her yerde şarj eder. Peki ya güneş yoksa veya mevsimlerden kışsa?

  1. Gıda Tarayıcı

Bir annenin başına gelebilecek en iyi icatlardan bir olabilir bence. Telefonuna indireceğin bir uygulamayla yemeğin gıda değerini, kalorisini ve belki ileride içerisinde neler olduğunu kontrol edip söyler sana. Sende ona göre yer veya yemezsin. Tabii icatla birçok restoranda yemeği yemezsin.

  1. Süper Esnek Telefon

Bir insan neden esnek telefona ihtiyaç duyar dedim bir saniye kadar sonra anne olduğumu hatırladım. Tabii bu telefondan almak için eline her geleni yere atan bir çocuğa ihtiyacınız yok eğer sakarsanız da alabilirsiniz. Ya da bunlarda hiçbiri canın isterse de alabilirsiniz.

  1. Elektronik Sensör Kalem

Bu kalemi kullanarak herhangi bir yere yazacağız yazıları kendi posta adresine yollayabilirsiniz. Acilen yazacağız bir yerler veya şekiller hop posta adresine.

  1. Zihin Okuyan Aletler

Bu icada benzer Şahan Gökbakar’ın bir filmi vardı aslında. Bunu muhtemel çiftler kullanırdı birbirlerinin düşüncelerini öğrenebilmek için. İcadı alsan bir dert almasan bir dert. Kullanılabilir neden olmasın.

  1. Drone Ambulanslar

Hayat kurtarıcı icatlardan biri çünkü ulaşılması zor olan alanlara bile giden bir ambulans. Kar kıyamet demeden zaten ambulanslar her yerlere gidiyor bu sefer bir yerden değil yukarıdan gelecek.

  1. Şeffaf Uçaklar

Mutlaka bu icattan sonra insanlar sadece gök yüzünü görmek için seyahatler edecektir. Şimdilerde bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz bu uçaklar umarım yakın zamanda gerçeğe döner.

  1. Google Glass

Akıllı gözlük. Telefonun gözlüğe geçmiş hali. Telefonla yaptığım her şeyi bu gözlükle yapabiliyorsun. Sanırım tek kötü yani trafikte telefonla konuşmak yasak ama Google glassla konuşmak yasak değil.

  1. Akıllık Bileklikler

Güzel olanı en sona sakladım. Bir şey anlatmadan bir video ile kararı size bırakacağım.

Geleceğin en iyi icatları yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın