En Güzel Çizgi Filmler Listesi

4649 0
En Güzel Çizgi Filmler Listesi

En Güzel Çizgi Filmler Listesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Şu yaşadığımız 2018 yılına kadar çok fazla çizgi film yapıldı ve izlendi zamanında bizim tarafımızdan şimdi ise çocuklarımız izleyecek. Tabii zamanında bizim tarafımızdan dedim ama ben hâlâ kaliteli çizgi filmleri oturur izlerim ne yalan söyleyeyim. Bana göre güzel animasyonlar günümüzde yapılan aşk, dram ve korku filminden çok çok güzel.

İlk çizgi filmin nasıl yapıldığını biliyor musunuz peki? Tam 700 el çizimi ile yapıldı baya emek isteyen bir çalışama olmuş. Bu çalışma 1908 yılında Emile Cohl tarafından yapılmış ve ismi de Fantasmagorie’dir. Bu harika filme bir göz atın isterim.

Bu yazım da daha çok Türkiye’de izlenen filmleri ekledim. Peki gelelim En Güzel Çizgi Filmler Listesine;

1. Looney Tunes: Belki de şimdiki neslim hiç bilmediği ama benim hâlâ bayılarak izlediğim çizgi film.

https://youtu.be/pMCxV2bGhWA

2.Jom ve Jerry : 90’lı yılarda doğunca bu eski filmlerden bahsetmem gayet doğal değil mi?

3. The Simpsons: Tüm dünyada izlenen efsane bir çizgi film olduğunu söyleme gerek yok sanırım. Ben tüm bölümlerini izlemedim bazı bölümlerinde uygun olmayan durumlar olduğu söyleniyor siz önce izleyip sonrasında isterseniz çocuklarınıza izletebilirsiniz.

4. Süngel Bob: Çok geçmişe dayanan kaliteli bir çizgi film.

5. Taş Devri : 1960’lardan günümüze gelen ve şuan netflix’te de yayınlanan bir çizgi dizi daha. En Güzel Çizgi Filmler Listesi en iyilerden biri.

https://youtu.be/6_V1s4ZWf7U

6. Pokemon: Şimdi ki nesil onu filmi ile değil oyunu ile hatırlar.

https://youtu.be/Z0Xk4b83398

7. Rugrats Intro: Bir bebeğin gözünden hayat.

8. The Fairly OddParents

9. Sounth park

En Güzel Çizgi Filmler Listesi

10. Adventure

11. Popeye The Sailor : Bizim bildiğimiz adı ile Temel Reis.

En Güzel Çizgi Filmler Listesi

12. Teenage Mutant Ninja Turtles : Yani Ninja kaplumbağalar. Pizza yiyen savaşçı kaplumbağalar😊

En Güzel Çizgi Filmler Listesi

13. The Jetsans: Bizim bildiğimiz adı ile Jetgiller. 1962’den günümüze. Günümüze diyorum ama artık izlenmiyordur muhtemelen.

14. The Pink Panther: Pembe panter müziği bile hâlâ kulaklarımda.

15. The Smurtfs

Küçük mavi şirinler. Her bir karakteri gönlümüzde taht kurmuş şirinleri şimdilerde çizgi filmi değil filmleriyle daha iyi hatırlarsınız. “İyi bir çocuk olursanız belki şirinleri bile görebilirsiniz”.

16.Toy StoryEn Güzel Çizgi Filmler Listesi

Toy Story, 1995 yılında Pixar Animation Studios tarafından üretilen ve John Lasseter tarafından yönetilen bir Amerikan bilgisayar animasyonlu buddy komedi filmidir. Film, insanların olmadığı zamanlarda hayat bulan oyuncakların grup hikayesini anlatır. Ana karakter, Woody, bir çocuğun odasındaki oyuncakların lideri olan bir çekme ipi cowboy oyuncağıdır. Woody, Andy’nin yeni bir oyuncak aldığı zaman kıskanç olur. Bu oyuncak, uzay rangerı adında bir Buzz Lightyear oyuncağıdır. Buzz gerçekte bir oyuncak olduğunun farkında değildir ve gerçek bir uzay görevi yaptığına inanır. Woody, Buzz’ı ortadan kaldırmak için planlar yapar ancak ikisi sonunda arkadaş olurlar ve Andy’nin odasına geri dönmek için birlikte çalışırlar. Yol boyunca çeşitli engellemelerle karşılaşırlar, bir oyuncak toplayıcı tarafından kaçırılmış olarak ve nihayetinde Andy’nin odasına geri dönerler. Film, dostluk, sadakat ve zamanın geçişi temalarını işler

17.Up ( Yukarı Bak )

En Güzel Çizgi Filmler Listesi

Up yukarı bak, 2009 yılında Pixar Animation Studios tarafından üretilen ve Pete Docter tarafından yönetilen bir Amerikan bilgisayar animasyonlu komedi-macera filmidir. Film, yaşlı bir dul olan Carl Fredricksen’in hayatının hayali olan Güney Amerika’nın Cennet Şelalesi’ne gitmek için kararlılığını anlatır. Küçük bir çocuk olan Russell’un yardımıyla, Carl evine heliyum balonları ekler ve yolculuğuna başlar. Yol boyunca, Dug adında konuşabilen bir köpek ve Charles Muntz adında bir kötü adamla karşılaşırlar. Film, dostluk, macera ve kararlılığın gücünü ele alır. Ayrıca yaşlanma, yalnızlık ve hayallerinin peşinden gitmenin önemini işler.

18.WALL-E

En Güzel Çizgi Filmler Listesi

WALL-E, 2008 yılında Pixar Animation Studios tarafından üretilen ve Andrew Stanton tarafından yönetilen bir Amerikan bilgisayar animasyonlu bilim kurgu filmidir. Film, uzak bir gelecekte geçer, insanlar tarafından terk edilmiş bir Dünya’da geçer çünkü çöp ve kirlilikle kaplıdır. Son çalışan robot olan WALL-E, Dünya’da çöpleri temizlemek için bırakılır ama zaman içinde bir kişilik geliştirir ve ilginç insan eserlerini toplar. Bir gün WALL-E küçük bir bitki keşfeder ve onun için bakmaya başlar. Bunun hemen ardından bir uzay gemisi gelir ve WALL-E robot tarama cihazı Eve ile aşık olur. Eve’nin görevi Dünya’da yaşam işaretleri aramaktır ve WALL-E ona bitki gösterdiğinde, o bitkiyi alır ve Axiom adındaki uzay gemisi insanlarına bulgularını bildirmek için gemisine geri döner. WALL-E Eve’nin peşinden gider ve bitki ve Dünya’yı kurtarmak için onunla birlikte bir yolculuğa çıkar. Film, çevrecilik, tüketimcilik ve aşk temalarını işler.

19.Zootopia

En Güzel Çizgi Filmler Listesi

Zootopia (bazı ülkelerde Zootropolis olarak bilinir) 2016 yılında Walt Disney Animation Studios tarafından üretilen ve Byron Howard ve Rich Moore tarafından yönetilen bir Amerikan bilgisayar animasyonlu buddy komedi-macera filmidir. Film, Zootopia adındaki şehir olan bir metropolda geçer, antropomorfik hayvanların yaşadığı bir yerdir, burada avcılar ve avlar birlikte uyum içinde yaşarlar. Film, Zootopia’da ilk tavşan polis memuru olan genç bir tavşan olan Judy Hopps’un hikayesini anlatır. O bir dolandırıcı tilki olan Nick Wilde ile bir araya gelir ve birçok avcının kaybını araştırmak için bir gizemi çözer. Yol boyunca, şehir belediye başkanının ve avların üstünlükçü bir grubunun avcıları ayrımcılık yapmak istediği bir komplo ortaya çıkarırlar. Film, ayrımcılık, stereotipler ve önyargılar temalarını işler ve izleyicilerin daha açıkgörülü, kabul edici ve anlayışlı olmalarını teşvik eder.

En Güzel Çizgi Filmler Listesi yazımı okudunuz. Liste çok fazla uzuyor ben zaman zaman buna eklemeler yapacağım. Bunların dışında sizin de En Güzel Çizgi Filmler Listesine eklemek istediğiniz varsa sizi yoruma alalım.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın