Doğumdan Sonra Eski Kiloya Ne Zaman Dönülür?

2954 0
Hamilelikte Kiloya Dikkat

Doğumdan Sonra Eski Kiloya Ne Zaman Dönülür?

Merhaba Güzel Dostlarım,

Doğumdan Sonra Eski Kiloya Ne Zaman Dönülür? sorunu hamile kaldıktan sonra kendime sık sık sordum. Eminim hızla eski kiloya dönmek hepimizin hayali. Çocuk yapmak o çocuğun bedenimizde büyümesini görmek onun tekmelerini hissetmek çok güzel. Peki ya sonra…

Eğer 11-15 arası ideal kilo aldıysan sorun yok 2 aya rahatlıkla verirsin.  15 kilonun üzerinde aldıysanız biraz zamana ihtiyaç var. Doğumdan sonra eve dönen anne hemen 10 kilo vermiş olmak ister ama hâlâ şiş ve 5-6 aylık hamile gözüken bir göbek vardır. Doğumdan sonra ki 6 haftalık boyunca rahim küçülmeye devam eder içinizdeki sarsıntı bu yüzdendir. Bu süre geçtikten sonra göbeğin bir kısmı da gidecektir.  Bebeğiniz olduktan sonra onunla ilgilenmek gezdirmek, taşımak, peşinden koşmak sizin kısa zamanda baya kilo vermenizi sağlayacaktır😊

Doğum sonrası eski kiloya geri dönmek için dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir.

  • Bebeğinizi emzirin: Emziren annelerin işi daha kolay bebeğimize verdiğimiz süt vücudumuzun yağlarını da almaktadır. Eğer bebeğinizi emziriyorsanız kesinlikle diyet yapmayın siz bebeğinizi emzirdikçe fazla kilolarınız hızla gidecektir.
  • Süt gelsin diye aşırı yemek yemeyin,
  • Bol bol su için: Suyun her şeye iyi geldiğini söyleme gerek yok sanırım. Zayıflamak için de bire bir hemde sütünüzü arttıracaktır. Eğer sütünüzü nasıl artıracağınızı bilmiyorsanız Sütümü Nasıl Arttırabilirim? yazımı okuyabilirsiniz.
  • Gün içerisinde bol bol egzersiz yapın,
  • Uykusuz kadınlar kilo alırlar: Gün içerisinde bebeğinizi uyuttukça sizde uyuyun,
  • Stres kilo aldırır: Stresten uzaklaşmaya çalışın.
  • Tuz, şeker, un’dan uzak durun : Emin bundan önce çok duydunuz ama olsun:)
  • Sağlıklı yemekler yiyin: Eski kiloya dönmek istiyorsanız atıştırmalık veya cips gibi yağlı yiyeceklerde uzak durun,

Göbekteki görüntü için bir şey diyemiyorum çünkü göbeğinizin eski haline gelmesi için spor yapmanız gerekir. Doktorunuzla görüştükten sonra spor ve egzersizle göbeğinizden de kurtulabilirsiniz.

Ben kilo konusunda belki çok iyi bir örnek değilim ama yine de umudunuzu kaybetmemeniz açısından yazacağım. Benim hamile kalmadan önceki kilom 70’dı hamilelikte 21 kilo aldım ve 91 oldum 2 ay sonra hiçbir şey yapmadan 13 kilo vermiştim. 2 ay sonra ise 74 kilo olmuştum. Siz benden fazla birde spor yaparsanız çok daha fazlasını verirsiniz.

Doğumdan Sonra Eski Kiloya Ne Zaman Dönülür? yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın