Bebeği Doğru Emzirme Pozisyonları

1366 0
Bebeği Doğru Emzirme Pozisyonları

Bebeği Doğru Emzirme Pozisyonları

Merhaba Güzel Dostlarım,

İster yeni anne olun isterseniz yılların annesi ama bebeği doğru emzirme pozisyonları yazımda işinize yarayacak farklı bir kaç yöntem daha öğreneceksiniz. Yani emzirmenin birden fazla yöntemi vardır. Bebeği emzirme pozisyonu sadece hemşirenin dediği gibi değildir sonuçta yapmak istediğiniz şey belli bebeğinizi emzirmek burada önemli olan bebeğinizin burnunu kapamamak ve annenin rahat olmasıdır. Yani belirli bir emzirme tutuşu yoktur.

Doğru Emzirme Pozisyonları Nasıl Olmalı?

Klasik Tutuş

Hemşirelerinde genelde tavsiye ettiği bir tutuş şeklidir. Bebeğinizi bir kolunuzla tam kavrarsınız diğer kolunuzla ise destek verirsiniz. Bu tutuşta bebeğinizi tam kavradığınız kolunuzun altına yastık koyarsanız çok daha rahat edersiniz. Bu pozisyonda bebeğin kafa hareketleri kısıtlandığı için anneler tarafında tercih edilmeyebiliyor.

Beşik Gibi Tutma Pozisyonu

Bu pozisyonda adında anlaşılacağı gibi bebeğinizi beşik gibi tam kavrama hareketi ile emzirme. Bebeğinizi tam kavranıdığınızdan içiniz rahat edecektir. Klasik tutuş pozisyonuna benzemektedir. Arkanıza yastık veya minder koydunuz da bu pozisyonda sizin rahat rahat emzirmenizi sağlayacaktır. Çoğu annenin emzirme pozisyonu da budur.

Bebeğinizin Yanına Yatarak Emzirme Pozisyonu

Uzun yorucu bir geçirdiyseniz yada sadece biraz uzanmak ve emzirmek istiyorsanız bu emzirme pozisyonu tam size göre. Bebeğinizin yanına yatarsınız ve onu emzirirsiniz. Bebeğinizin yanına yattığınızda kafanıza bir yastık koyarsanız boynunuzda acımaz ve uzun süre emzirebilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken bir durum vardır emzirmek uyku getirir. Emzirirken uyumak bebeğinizin üzerine düşme ihtimalinizi yükseltir uyumamaya dikkat edin.

Ayakta Emzirmek

Ayakta emzirmek tamda iki bebeği olan annelere uygun. Bir bebeğinizi doyururken diğerine de destek olabilirsiniz.


Emzirme Dönemi ile İlgili Diğer Konular


Bebeği doğru emzirme pozisyonları listesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın