Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı

9624 0
Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı

Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı

Söz konusu olan atık malzemelere olunca sizin ve çocuğunuzun yapacak çok işi var. Yaratıcılıklarını geliştirirken becerileriyle sizleri şaşırtmasina gerçekten çok sevineceksiniz. Geri dönüştürülmüş malzemelerle el işi yapmaktan daha iyi bir şey var mı?

Bugün ki yazımda sizinle  geri dönüşüm kutusundaki bazı öğelerle yaratıcı olmanın birkaç yolunu paylaşacağım. Daha önce sayfama hiç girdiyseniz sizde anlayacaksınız ki ben bu geri dönüşüm işini çok seviyorum ve yazılarımda sık sık bu konuya değiniyorum. Ayrıca, çocukların geri dönüşüm ilkesini öğretmenin harika bir yoludur onlarla oyuncak veya oyun yapmak.

O zaman hazırsanız atık malzemelerle ne yapılır sorunuzu yanıtlayalım?

Işte plastik şişe ile yapabileceğiniz basit bir oyuncak. Bilirim sever çocuklar için bir robot. Sadece plastik bir şişe ve el işi kağıdı.

Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı

Şampuan kutun bitti mi? O zaman işte size bir gemi üzerine küçük bir yelken onu da pipetten yapabilirsin karşına bu şekilde bir oyuncak çıkmasını sağlayacak.

Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı

Dur pet şişeni sakın atma onunla süsle ve bir kumbara yap. Ister bir koyun ister bir köpekbu tamamen senin ve çocuğunun hayal gücüne kalmış. Bu şekilde çocuğunuz tasarruf yapmaya şimdiden başlamış olur.

Boş plastik şişeniz var ve siz bir roket yapmadınız mı?

Yükseklerde olmayı seven koltuktan koltuğa atlayan bu ufaklık için kendi roketini yapabilir ve atlaması uçması için artık bir bahanesi olur.

Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı

Karton kutular ile neler yapabiliriz sorunu daha önce cevaplamıştım. Yazıma Karton Kutu ile Yapılan Etkinlikler ulaşabilirsiniz.

Şimdi de karton kutuları siz ve çocuğunuz oynaması için bir sığınak yapmanızı öneriyorum.

Karton kutuların keşfedilmiş bir özelliği var ne hikmet ise istediğin her şeye dönüşebiliyor. Istersen onunla bir ev yap istersen bir gitar sadece biraz hayal gücün olsun biraz el becerin sonra karton ne istersen o oluyor.

Karton varsa uzay var, rulet var. Bir kaç kumaş parçası biraz yapıştırıcı ve uzun karton tüpler sonrasında fotoğrafta ki oyun ve oyuncak çıkıyor.

Işte ben bunu çok seviyorum.  Şimdilerde ahşap mutfaklar meşhur bilirsiniz ya da mutlaka görmüşsünüzdür. Bu ahsam mutfaklar haddinden fazla pahalı bunun yerine bu görmüş olduğunuz kargon mutfak setlerini yapabilirsiniz iş sizin becerinize çocuğunuzun isteğine kaldı sonrasi birkaç basit ve kolay bulunur  malzemeler.

Çok şirin gözüküyor değil  mi. Çocuklar geri dönüşümü öğrenirken aynı zamanda canlılarla anlaşmayı da öğrenecek. Plastik saksı…

Ve kuşlara yem  kovası yapmak bu gerçekten herkesin hoşuna gidecek.

Geri dönüşüm bir sanattır. Ve bu sanatı yaparken ekstra büyük bütçelere de gerek yok. Geri dönüşüm sanatını  yaparken aynı zamanda çocuğunuzun gelişimine katkı sağlarken hayal gücünün canlanmasını da sağlamış olacaksınız.


Diğer Geri Dönüşüm Konuları


Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı yazımı okudunuz.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın