Çocuklar için Sudoku Aktivitesi

1502 0
Aşamalı Sudoku

Çocuklar için Sudoku Aktivitesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Çocuklar için Sudoku Aktivitesi ile çocuğunuz bir sonraki nesneyi tahmin etmeye çalışırken ince motor becerilerini geliştirmiş olacaktır.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,

Nasıl Yapılır?

Tüm şablonları yazdırın. Şablonların alt kısmında ki kutucukları makasla kesin. Çocuğunuza kestiginiz bu parçaları resimdeki boş yerlere yerleştirin.

Sudoku biliyorsunuz öyle değil mi ? Bilmiyorsanız mantık şöyle, aynı sıraya yukarıdan aşağıya ya da sağdan sola resimleri sadece bir kez kullanabilirsiniz.

Şablon

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Çocuklar için Sudoku Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın