Çocuklar İçin Sayı Aktiviteleri

1153 0
Çocuklar İçin Sayı Aktiviteleri

Çocuklar İçin Sayı Aktiviteleri

Malzemeler

  • Şablon,
  • Makas,
  • Karton,
  • Mandal,

Nasıl Yapılır?

1.sayfa açıklama kısmıdır. Dikkate almayınız.

2.sayfa oyunun nasıl oynandığını göstermektedir.

3-4-5-6.sayfaları yazdırın ve her bir kareyi kesin. İsterseniz aynı boyutlarda kartonlara yapistirin isterseniz direk bu şekilde oynayın (benim tavsiyem uzun ömürlü olması için kartona yapıştırmak). Sonrasında çocuğunuza resimde kaç tane obje olduğunu sorun. İsterseniz bir mandal yardımı ile ya da eli ile göstermesini isteyin.

7.sayfa oyunu açıklamaktadır.

8-9-10-11.sayfaları yazdirin ve hep her kareyi hemde sayı ile ulaşım araçlarını birbirinden ayıracak şekilde kesin. Nerden kesmeniz gerektiği göstermektedir. Kestiginiz bu parçaları (ulaşım araçları ve sayılar) çocuğunuzdan birleştirmesini isteyin.

12.sayfa oyunu açıklama kısmıdır.

13-14-15-16.sayfalar bir yap boz oyunu. dökümanları bir tam sayfa olacak şekilde ya da daha küçük boyutta yazdırın. Yukarıdan aşağı sayılar birbirinden ayrılacak şekilde kesin. Çocuğunuzdan yap bozu birleştirmesini isteyin. 

17.sayfa açıklama bölümüdür. Dikkate almayınız.

18-19-20.sayfalar farklı bir sayı oyunudur. 3 sayfayı yazdırın ve hepsini ayrı ayrı kesin. Burada mantik çocuğunuzu her bir aracın kaç tane olduğunu bulması ve kestiğiniz sayıları altına getirmesi. Örneğin; kaçtane bisiklet var? Bir tane o zaman bir sayısını bisikletin altına yerleştirelim.

Şablon

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın