4-6 Aylık Bebeklere Yemek Tarifleri

3331 0
4-6 Aylık Bebek Yemekleri Tarifleri

4-6 Aylık Bebeklere Yemek Tarifleri

Merhaba Güzel Dostlarım,

Artık bebeğiniz 4 aylık oldu ve bazı meyve ve sebzeleri tadabilir. Normalde çoğu anne yeni şeyler tattırmak için 6.ayını bekler ancak bence 4 aylık bebeklerde bir şeyleri tatmak için uygun bir aydır.

4-6 aylık bebeklerin hangi meyve ve sebzeleri yiyebildiğine dair tablo aşağıdadır. Tabii 4 aylık bebeğinize bir şeyler tattırmadan önce doktorunuzla görüşmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

4-6 Aylık Bebek Hangi Tahıl Yemeklerini Yiyebilir?

 1. Pirinç unu muhallebisi : Bebeğinizin ilk yemeği olmaya aday ve kolayca yutabilir.
  Eğer tarifi merak ediyorsanız Bebekler İçin Pirinç Unu Muhallebisi yazımı okumanızı tavsiye ederim.

4-6 Aylık Bebek Hangi Sebze Yemeklerini Yiyebilir?

4-6 aylık bebekler için aşağıdaki sebzeleri yedirebilirsiniz.

 1. Patates Püresi: Bebeklerin yemekten çok hoşlanacağı ve muhallebi gibi çabuk yutulabilen en kolay tariflerden biride patates püresidir. Eğer tarifi merak ediyorsanız Bebekler İçin Patates Püresi Tarifi yazımı okumanızı tavsiye ederim.
 2. Havuç Püresi: Çocukların gözlerine iyi gelecek olan havuç püresi bu aylarda en sık tüketilmesi gereken sebzelerdendir. Eğer tarifi merak ediyorsanız Bebekler İçin Havuç Püresi yazımı okumanızı tavsiye ederim.
 3. Kabak Püresi: Havuç gibi göz sağlığını koruyan aynı zamanda bağışıklığı arttıran kabak püresi biraz zeytinyağı ile bebeklerin hoşuna gidecektir.
  Eğer tarifi merak ediyorsanız Çocuklar İçin Kabak Püresi Tarifi yazımı okumanızı tavsiye ederim.

4-6 Aylık Bebek Hangi Meyveleri Yiyebilir?

Aşağıda yazacağım meyvelerin püre hallerini bebeğinize yedirebilirsiniz. Ancak bir meyveyi tattırdıktan sonra bir gün bekleyin ki alerjik bir durum varsa ortaya çıksın. Tabii ki hepsini püre haline getirerek yedireceksiniz.

 • Muz,
 • Avokado,
 • Armut,
 • Erik,
 • Elma,
 • Şeftali,
 • Nektari,

Eğer meyveleri nasıl püre yapacağınızı merak ediyorsanız Meyve Püresi Tarifi yazımı okumanızı tavsiye ederim.

4-6 Aylık Bebeklere Yemek Tarifleri yazımı okudunuz. Bunların dışında sizin bebeğinize tattırdığınız meyve ve sebzeler varsa yoruma yazabilirsiniz. Bende bu şekilde diğer anneleri bilgilendirmek için yazıya eklerim.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın