1 Yaş Doğum Gününde Neler Yapabilirim?

1050 0
1 Yaş Doğum Gününde Neler Yapabilirim?

1 Yaş Doğum Gününde Neler Yapabilirim?

Merhaba Güzel  Dostlar,

Çocuğunuzun yaş günü yaklaştığında eminim siz de benim gibi heyecanlan mısınızdır. Neler yapmam lazım? Nasıl bir süsleme yapayım ya da gelenlere ne ikram etmem gerekiyor gibi bir sürü soru sormuşsunuzdur. Ben bu soruyu kendime sordum ve kendimce birkaç cevap buldum. Sizde de fikir olması açısından birkaç tarif ve süsleme paylaşacağım. Umarım bu yazın da işinizi görür birkaç şey bulabilirsiniz.

Doğum Gününde Nasıl Süslemeler Yapmalıyım?

Öncelikle ben süsleme konusunda çokta abartılı veya gösterişli şeyler yapmadım bunu belirtmek isterim. Benim süslemelerin basit ve az oldu. İnternet’te kontrol ettiğimde birçok kimsenin çok fazla süsleme yaptığını ve gelen misafirlerine magnet gibi hediyeler verdiğini gördüm. Benim için bu biraz abartılı olduğu için yapmadım (Tamam boş beleşe harcayacak param yok ondan birazda:)).

Gördüğünüz gibi süslemeler bundan ibaret. Yerde de birkaç balon ve bitti. Bunların hepsinin maliyeti bana 20 TL oldu ama çoğu malzeme elimde kaldı. Ortada ki 1 baya beni yordu çünkü baya zaman harcatıyor. Diğerleri daha az ve kolay yapımı.

Gördüğünüz gibi baya uğraş isteyen bir şey ama sonradan fark ettim bu kadar uğraşmak yerine kartonla bir harfini kestikten sonra grafon kağıtlarını küçük küçük kesip üzerine serpsemde aynısı olurmuş. Zaten fark ederseniz orta kısımlarını öyle yaptım.

Birde masaya bir süs yaptım en hoşuma gidende o oldu. Bu süsün yapılışını bir videoda gördüm. Çok basit biraz emek harcamak ve sonrasında çıkarıp masanızda süs olarak tutabilirsiniz. Yapılışı aşağıdaki videoda net olarak verilmiştir.

Doğum Gününde Hangi İkramlarda Bulunmalıyım?

Gelelim misafire yaptığım ikramlara. Yaptığım tüm ikramların listesini aşağıda verdim. Eğer hoşunuza giderse diye tariflerini de paylaştım.

  1. Külahta kek 
  2. Rus salatası
  3. Zeytinyağlı dolma
  4. Sosisli poğaça tarifi
  5. Tavuklu köfteli hamburger

1 Yaş Doğum Gününde Neler Yapabilirim? yazımı okudunuz. Bunların dışında sizin yaptığınız veya yapılabilecek farklı birkaç tarif var ise yoruma yazın.

Keyifli günler dilerim.

Bir yanıt yazın