Gölgesini Bul Aktivitesi

9114 0
Gölgesini Bul Aktivitesi

Gölgesini Bul Aktivitesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Gölgesini bul aktivitesi, çalışma sayfaları ile çocuklar bir örneğin gölgesine bakarak ne olduğunu tahmin edebilirler. Akıl yürütme, karşılaştırma, ortak ve farklı noktalarını bulma konusunda ilk adımlarını atmalara yardımcı olur. Bu tip aktiviteler çocukların motor gelişimine yardımcı olacaktır.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Nasıl Oynanır?

Tek yapmanız gereken aşağıdaki şablonları yazdırmak. Sonrasında çocuğunuzla hangi gölgenin neye alt olduğunu bulmaya çalışacaksınız.

Şablon

Şablonu indirmek için;

  • Telefona indiriyorsanız üzerine basılı tutup görüntüyü kaydet demeniz,
  • Bilgisayara indiriyorsanız fare ile sağ tıklayıp resmi kaydet demeniz gerekmektedir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.


Gölgesini Bul Aktivitesine Benzer Diğer Aktiviteler:

Gölgesini Bul Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Bir cevap yazın