1 ay ago
524 Views

Eğlenceli Çubuklar Aktivitesi

Written by

Eğlenceli Çubuklar Aktivitesi

Merhaba Güzel Dostlarım,

Komik çubuklar çocuğunuza için heyecan verici ve kullanışlı bir aktivite olacaktır. Bu tip düşündürücü egzersizler, okul öncesi çocuklar için çok yararlıdır, çünkü ince motor becerilerini geliştirirler. Bu oyun ile çocuğunuz dikkat, hayal gücü, bellek geliştirmek gibi becerileri geliştirmiş olacaktır.

Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Net bir yaş söylemek tabii ki pek mümkün olmaz. Çünkü her çocuğun gelişim süreci aynı değil. Bazı çocuklarımız hemen anlayıp yapabilirken bazı çocuklarımızın ilgisi tamamen farklı bir konudadır ve tam anlayamaz. Ancak bu aktivite 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Malzemeler

 • Şablon,
 • Makas,
 • Ince karton (uzun süreli kalıcı olmasını istiyorsanız ya kuşe kağıda yazdırın ya da normal kağıda yazdırıp ince kartona yapıştırın),

Nasıl Oynanır?

Şablonların hepsini yazdırın. Aşağıdaki şablondaki her nesneyi ayrı ayrı kesin.

Diğerleri bu nesneleri kullanarak yapacağınız şekilleri gösteren şablonlardır. Çocuğunuzdan kestiğiniz bu nesneleri kullanarak diger şekilleri yapmasını isteyin.

Şablon

Şablonu indirmek için;

 • Telefona indirmek istiyorsanız, ekrana basılı tutup kaydet demeniz,
 • Bilgisayara indirmek istiyorsanız, farenin sağ tuşuna basıp kaydet demeniz yeterlidir.

Bazı durumlarda sosyal medyadan (Facebook, Instagram veya Pinterest) direk girişlerde indirme sorunları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bağlantı adresini kopyalayıp arama motoruna tekrar yapıştırarak indirmeyi denemelisiniz.

Eğlenceli Çubuklar Aktivitesi yazımı okudunuz. Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa ya da aktiviteyi beğendiyseniz yorum kısmında belirtmeniz beni çok mutlu eder. Çünkü düşünceleriniz benim için çok önemli.

Keyifli günler dilerim.

Please follow and like us:
error
Article Categories:
Eğitim Oyunları

Comments to Eğlenceli Çubuklar Aktivitesi

 • Maravilhoso

  Ju 6 Ocak 2020 16:46 Cevapla
  • Obrigado:)

   nursen 8 Ocak 2020 10:59 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir